Nabídka:
Změna výlukového jízdního řádu linky 612 - od 15.2.2018

Dobrý den,

ráda bych Vás touto cestou informovala, že s platností od 15.2.2018 do 31.5.2018 nastane změna v organizaci autobusové dopravy v obci Moutnice. V tomto období bude pro autobusy uzavřena silnice II/380 v úseku od nově budované okružní křižovatky v Moutnicích do Těšan.

Z tohoto důvodu je nutné zavést pro toto období nový výlukový jízdní řád linky 612.

Linka 612 bude přijíždět do Moutnic pouze od Nesvačilky, v prostoru zastávky Moutnice, u fary se otočí a jede zpět směr Nesvačilka (kromě spojů obsluhujících Jalovisko, které obcí dále pokračují po místních komunikacích přes úsek řízený světelným signalizačním zařízením). Zastávka Moutnice, hostinec u Dolečků nebude po dobu této etapy výluky obsluhována.  Z časových důvodů a dodržení většiny návazností v Sokolnicích na vlakovou linku S2 a další autobusové linky 40 a 73 a zároveň důležitých návazností v Těšanech na linku 109 směr Klobouky u Brna a Brno není již možné realizovat závlek do Moutnic na všech spojích. Po většinu dne tak linka 612 ve směru ze Sokolnic do Moutnic nezajíždí, v Nesvačilce je však zajištěna návaznost na linku 612 v opačném směru od Boleradic do Sokolnic, která zajíždět do Moutnic bude. Vyčká na spoje od Sokolnic a zajistí tak spojení Moutnic od Sokolnic. Přestup bude realizován přímo v prostoru točny v zastávce Nesvačilka, kde bude zřízen dočasný označník. Cestující tak při přestupu nebudou muset přecházet nyní frekventovanou silnici. Všechny nabídnuté spojení s daným přestupem vidíte v přiloženém jízdním řádu v přípojovém řádku v zastávce Nesvačilka (u spojů vedených ze Sokolnic směr Boleradice).

Tímto řešením jsme zajistili většinu možných spojení, kterou linka 612 dnes zajišťuje. Jediná důležitá návaznost, kterou však neumíme v této situaci zajistit, je v současné době nabízený přestup v Boleradicích ze spoje č. 3 linky 612 v čase 7:16 na linku 541 do Klobouk u Brna a do Hustopečí. Dle námi provedeného průzkumu na lince 612 spojení směr Hustopeče nikdo nevyužívá (jelikož v danou dobu jede i linka 522). Pro spojení Šitbořic a Divák do Klobouk však musíme po dobu výluky nabídnout spojení přes Těšany využitím linky 109.

Věřím, že pochopíte změny, které jsme museli na lince 612 zavést z důvodu stavebních prací a uzavírky silnice. Jízdního řádu linky 109 se změna v organizaci dopravy nedotkne, zůstává zde stále v platnosti výlukový jízdní řád vydaný od změnového termínu 10.12.2017. Prozatím spojení na lince 612 není možné najít ve vyhledávači IDOS, jízdní řád by zde měl být nahrán začátkem února.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Šuštiaková Jana, KORDIS JMK, a.s.

Jízdní řád linky 612 platný od 15.2.2018 ve formátu PDF ke stažení ZDE.