Nabídka:
Mobilní aplikace "Kam s ní" společnosti EKOLAMP

Nevíte, kam s ní? Pomůže Vám mobilní aplikace

 

V průměrné české domácnosti je nyní 16 kusů světelných zdrojů. Jsou mezi nimi jak klasické a halogenové žárovky, tak i úsporné zářivky či LED diodové žárovky. Kam s nimi, když doslouží? Wolframové žárovky je možné vyhodit do běžného odpadu. Úsporné zářivky a LEDky je však potřeba odevzdat k recyklaci. Díky recyklaci se totiž využije více než 90 % materiálů, ze kterých jsou vyrobené. Zářivky navíc obsahují malé množství jedovaté rtuti, kterou je třeba ekologicky zneškodnit.

 

Pokud i vám v domácnosti dosloužila úsporná zářivka a vy přemýšlíte, kde je ve vašem okolí nejbližší sběrné místo, využijte užitečnou mobilní aplikaci „Kam s ní“ společnosti EKOLAMP.

 

Aplikace vám rychle pomůže najít sběrný dvůr, obchod s elektrem, supermarket, obecní úřad, nebo další místa ve vašem okolí, kde jsou umístěny sběrné nádoby. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout do mobilního telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS. Kromě mapy sběrných míst aplikace navíc obsahuje přehledný popis jednotlivých druhů světelných zdrojů a kvíz na procvičení znalostí.

 

QR kód iOS              QR kód Android

     

 

 

V našem městě/v naší obci můžete vysloužilé světelné zdroje odevzdat ve sběrném dvoře (adresa, otevírací doba) nebo zanést do malé sběrné nádoby, která je umístěna (městský úřad, informační středisko, nákupní centrum – pokud ve vaší obci malá sběrná nádoba je).

 

V Česku je nyní k dispozici přes 4400 sběrných míst. Zpětný odběr světelných zdrojů i dalších elektrozařízení pro naši obec/naše město zajišťuje kolektivní systém EKOLAMP, který v České republice funguje již od roku 2005. Vytváří síť sběrných míst a plně hradí přepravu sběrných kontejnerů do recyklační firmy i samotnou recyklaci. Díky tomu ušetří jméno města/obce finanční prostředky, které bychom jinak museli vynaložit na recyklaci nebezpečných odpadů.


 
Více se o problematice nakládání s nefunkčními světelnými zdroji a jinými elektrozařeními dočtete na www.ekolamp.cz.